Yuri Kim takon Ruçin: Reforma në drejtësi dhe ajo zgjedhore, prioritete

31/01/2020 12:22

Në vizitën e saj të parë në parliament, Ambasadorja Yuri Kim u takua me Kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruçi.

Ata biseduan mbi rëndësinë e zbatimit të reformës në drejtësi & miratimit të reformës zgjedhore si prioritete kyçe për rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE.

Po ashtu edhe kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” ai shkruan se takimi i mirëseardhjes së ambasadoren ka qenë me në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.

Top Channel