Një shtetas i shpallur në kërkim për shpërdorim detyre është arrestuar nga policia.

Tomë Shyti, 56 vjeç, banues në fshatin Thethë, Shkodër u arrestua nga blutë e Shkodrës.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim të formës së prerë Nr.917, datë 22.11.2018, e ka dënuar me 2 (dy) vite burg, për veprën penale të “Shpërdorimi i detyrës”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të metejshme

Top Channel