Një tërmet me magtnitudë 4.9 i shkallës rihter ka rënë mbrëmë në Shqipëri, më saktë epiqendra ka qenë në Bubq.

Edhe pse magnituda nuk ka qenë shumë e madhe, ai është ndjerë në plot 10-ë shtete.

Shtetet e prekura nga tërmeti janë: Bullgaria, Bosnje Hercegovina, Kroacia, Greqia, Italia, Kosova, Mali i Zi, Serbia, Maqedonia e Veriut, si dhe Shqipëria.

Top Channel