Tek mjediset e Europe House është mbledhur katërshja e reformës zgjedhore Gjiknuri, Bylykbashi, Hajdari, Vasili po ashtu edhe ekspertët përkatës në atë që u quajt më herët si “këshilli politik”.

Këshilli politik u formua me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, drejtuesve të komisionit të reformës zgjedhore dhe përfaqësuesve të grupeve parlamentare në parlament.

Opozita e Bashkuar, përfaqësohet në Këshillin Politik, me:

1- Oerd Bylykbashi;
2- Petrit Vasili;
3- Mesila Doda;
4- Fatmir Mediu;
5- Vangjel Dule

Nga mazhoranca dhe opozita parlamentare:

Bashkedrejtuesit e Komisionit Parlamentar te Reformes Zgjedhore
DAMIAN GJIKNURI
RUDINA HAJDARI

Grupi Parlamentar i Partise Socialiste
ERVIN BUSHATI

Grupi Parlamentar Demokrat
MYSLYM MURRIZI

Grupi parlamentar i pavarur
NIMET MUSAI

FOTO GALERI
1/7

Top Channel