Një aksident ka ndodhur në Pishkash të Librazhdit ku për pasojë ka ndërruar jetë Ardian Vreto 45-vjeç drejtues i mjetit tip “Ford”.

Ndërkohë tre persona të tjerë kanë mbërritur të plagosur dhe ndodhen në spitalin e Përrenjasit ku po marrin ndihmën e parë shëndetësore.

Në aksident janë përfshirë 2 makina dhe sipas Policisë, Vreto i cili është vëllai i kryetari të PD-së në Librazhd, Bujar Vretos ka ndërruar jetë në spitalin e këtij qyteti.

Top Channel