Një tërmet i fortë i magnitudës 5.6 është regjistruar pak çaste më parë në perëndim të Turqisë.

Me epiqendër 94 kilometra në veri-lindje të Izmirit dhe 16 kilometra nga Kirkangac, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 8.5 kilometrash. Paraprakisht nuk ka të dhëna për dëme.

Top Channel