Një zjarr ka rënë në orët e para të mesnatës në Spitalin e Durrësit. Zjarri u shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Raportohet se disa pacientë kanë pasur probleme me asfiksinë. Zjarri i rënë në Spitalin e Durrësit shkaktoi panik te familjarët e pacientëve.

Pacientët janë sistemuar kryesisht në pavionet e Kirurgjisë, Reanimacionit dhe Infektivit të spitalit, ndërsa për shkak të hetimit policia ka bllokuar godinën 4-katëshe ku njëri krah i se cilës është dëmtuar dhe aktualisht ka mungesë të energjisë elektrike, ndërsa krahu tjetër është funksional.

Top Channel