Vendi ynë sot do të mbizotërohet vranësira që do të sjellin reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 12ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 19 ºC dhe në zonat bregdetare nga 12C në 19ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor-Juglindor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 12ºC dhe në zonat e ulëta nga 07ºC në 14ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin dhe temperaturat në qytetet kryesore të vendit dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel