Duke folur nga parlamenti, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh se në Parlamentin Europian, shumë deputetë kanë qenë me flamuj të Shqipërisë dhe Maqedonisë në duar në shenjë proteste për vendimin e 18 tetorit.

“Kam pasur mundësinë të isha prezent në Parlamentin Europian javën e kaluar teksa miratohej rezoluta.

Jam ndjerë krenar që në sallat e parlamentit europian deputetë socialist të mbanin në duar flamuj të Shqipërisë dhe Maqedonisë në shenjë proteste”.

Top Channel