Banorët e Astirit janë mbledhur sot për të protestuar para Gjykatës së Apelit.

Ata kanë kërkuar lirimin e tre personave që janë arrestuar pak ditë më parë pasi bllokuan rrugën në zonën e Unazës së Re.

Gjykata vendosi që të lehtësonte masën e tyre nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Personat e arrestuar janë Gramoz Shehu, Ilir Katiraj dhe Skender Doda.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel