Kryeministri Edi Rama ka publikuar statusin  e tretë brenda pak orësh në “Facebook” dhe këtë radhë ka hedhur deklaratën e Lulëzim Bashës, sëbashku me atë të Merkelit.

Më parë Rama kishte publikuar deklaratën e Donald Tusk dhe Giuseppe Contes.

Merkel ishte shprehur:

Më vjen keq për këtë vendim. Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet. Kur bëjmë premtime patjetër që duhet ti mbajmë ato. Nuk do t’i kthejmë shpinën vendeve ndërkohë që kemi bërë premtime.

Top Channel