Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” pas postimit të Ramës në “Facebook”.

Kryeministri publikoi deklaratën e homologut italiane Giuseppe Conte i cili kishte thënë:

“Mbledhja e mbrëmshme do të mbahet mend si gabim historik. Shqipëria meriton hapjen e negociatave”.

Si dhe atë çfarë ka thënë Basha duke e quajtur mos hapjen e negociatave dështim të qeverisë.

Statusi i Bashës:

Kot fshihesh me lojëra fjalësh. Nuk ka citat në botë ti mbulojë dështimet e tua. Pikë. BE të ka refuzuar ty! Mbaj përgjegjësi.

A.Pali

 

Top Channel