Pas kthimit nga Brukseli kryeministri Edi Rama prononcimin e parë e dha për emisionin Open të gazetares Eni Vasili në Top Channel. Për Ramën, nuk ka votë kundër Shqipërisë, ka vetëm një çështje të brendshme të BE-së.

Gjithashtu kryeministri Ram tha se fjala e fundit ende nuk është dhënë dhe se vendimi jepet të premten, pavarësisht se kap pak shanse për të marrë një përgjigje pozitive.

I pyetur nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme nëse zyrtarizohet jo-ja e negociatave, Rama e mohoi kategorikisht.

Top Channel