Në foto: Korab Lita,Alban Zeneli, Fatjona Dhimitri, Halil Jakimi, Arben Elezi

Në një deklaratë për shtyp nga Kryesia e Kuvendit deputeti i opozitës parlamentare Korab Lita ka njoftuar se grupi i ka kërkuar Rudina Hajdarit të largohet nga drejtimi.

Lita tha se Hajdari deklaroi në mënyrë verbale dorëheqjen përballë grupit .

“Pas kësaj për zgjedhjen e kreut të ri iu drejtuam kuvendit. Hajdari ka qenë në mbledhje dhe ka dhënë dorëheqjen.”, tha Lita.

Ndërkohë më herët në një prononcim për Top Channel deputeti Halit Valteri nënkryetar i grupit i cili hodhi edhe firmën mbi dokumentin që njeh Korab Litën si kryetar sqaron se gjithçka është një keqkuptim e që do sqarohet të enjten në seancë plenare.

Ai i qëndron vendimit për tu tërhequr nëse Kuvendi njeh Korab Litën për kryetar duke paralajmëruar eskluzivisht për Top Channel se të tjerë deputetë të Kuvendit do i bashkohen grupit demokrat me kryetare Rudina Hajdarin, të enjten në seancë plenare.

“Grupi do zgjerohet me deputet te rinj, Rudina është kryetare, gjithçka do sqarohet të enjten”, tha Valteri për Top Channel.

  Nuk ka qetësi brenda demokratëve parlamentarë, Top Channel zbulon lëvizjen e re/ Krenar Rryçi: I bashkohem grupit Hajdari
Vijon…

Top Channel