Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka ardhur sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare ku do ta kohet me Kryeministrin, Edi Rama dhe me Presidentin, Ilir Meta.

Conte ka mbërritur pak më parë tek Pallati i Brigadave, ku është pritur nga Kryeministri Edi Rama.

Vizita e kryeministrit italian vjen pak ditë para vendimit të BE-së për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë.

Pas takimit ata do të dalin në një konferencë për shtyp.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel