Peza në Open: PS do ta çojë deri në fund procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

10/10/2019 22:24

Debate të shumta kishte në studion e Open pas intervistës të presidentit Ilir Meta të publikuar në Open në Top Channel.

Opinionisti Neritan Sejamini tha se i gjithi ky debat televiziv po bëhet për shkak të mungesës së Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

“Kur takohet Basha me Ramën tek Rogner dhe bien dakord për shtyrjen e zgjedhjeve, dekreti është kushtetues. Kur Rama dhe Basha nuk takohen dhe s’ka dakordësi, dekreti qenka antikushtetues”- tha Sejamini.

Ndërkohë që Alfred Peza tha se Partia Sociliste do ta çojë deri në fund procesin për shkarkimin e Presidentit të Republikës.

“Peza tha se sonte Meta e pranoi gabimin. Gaboi me atë që bëri me 30 qershor”- u shpreh Peza.

Top Channel