Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 29ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 33 ºC dhe në zonat bregdetare nga 24ºC në 35ºC.

Era do të fryej në drejtim veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Tendenca është që edhe dita e diel do jetë me mot të kthjellë dhe me temperatuar të larta. Nga e hëna pritet rënie e temperaturave.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat do të kenë një zbritje të ndjeshme ku do sipas zonave variojnë: në zonat malore nga 9ºC deri në 25ºC dhe në zonat e ulëta nga 14ºC në 30ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të botës:

FOTO GALERI
2/6

Top Channel