Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash të cilat në pjesën e dytë të ditës do të sjellin edhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 24ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 28 ºC dhe në zonat bregdetare nga 20ºC në 30ºC.

Kosova do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me tempertura në rritje.

Në Kosovë temperaturat do të variojnë: në zonat malore nga 13ºC deri në 24ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 25ºC dhe në zonat bregdetare nga 19ºC në 29ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të Kosovës:

FOTO GALERI
1/3

Top Channel