Një zjarr ka rënë në fshatin Peshtan të Fierit.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikëse të Patosit dhe Fierit, të cilat po punojnë për fikjen e flakëve.

Mësohet se deri më tani janë djegur rreth 300 rrënjë ullinj.

*Lajmi mbetet në përditësim

Top Channel