Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Vjosë të rrethit të Fierit duke rrezikuar djegien e rreth 100 dengjeve me bar.

Forcat zjarrëfikse të Fierit dhe Patosit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë nisur punën për lokalizimin e flakëve.

Siç mund ta shihni edhe në video, përhapja e zjarrit po favorizohet edhe nga era.

Top Channel