Një person ka mbetur i lënduar në momentet që policia po shkonte për të ndaluar hyrjen e aktorëve dhe qytetarët   brenda ambienteve të Teatrit Kombëtar.

Burime për Top Channel raportojnë se  ngjarja ka ndodhur në pjesën e pasme të godinës. Qytetarit i është dhënë ndihma e menjëhershme nga personat e tjerë që ndodheshin aty pranë.

Më pas i lënduari është shoqëruar me ambulancë drejt spitalit.

Top Channel