Një 42 vjeçar në Elbasan është shpallur në kërkim nga policia pasi dyshohet se ka përdhunuar një 18 vjeçar me aftësi të kufizuara. Kallëzimi është bërë nga vetë i riu dhe menjëherë burri është shpallur në kërkim.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, pas  kallëzimit të bërë nga një 18-vjeçar, menjëherë kanë bërë shpalljen në kërkim të një 42-vjeçari, banues në Elbasan, pasi dyshohet se ka konsumuar veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me persona të pazotë për t’u mbrojtur”.

Policia po vijon punen për kapjen e ndalimin e tij.

Nën drejtimin e Prokurorisë po kryhen të gjitha veprimet ligjore për dokumentin e kësaj vepre penale. Për arsye hetimore nuk bëhen me dije të dhëna të tjera”, thuhet në njoftimin e policisë.

Top Channel