Dosja “Babale” padyshim që ka trazuar shumë ujërat e politikës shqiptare. Zbardhja për të atë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë ka çuar në bankën e dëshmitarëve shumë figura të njohura.

Çështja që po gjykohet në Gjykatën e Tiranës seanca për dosjen ‘Babale’ ka vënë ish-deputetin e PD, Ervin Salianji, gazetarin Jetmir Olldashi, Albert Veliu (Babalja) dhe Fredi Alizotin nën akuzë për “kallëzim të rremë”.

Ky i fundit ka dëshmuar sot, bashkë me ish-zyrtarin e policisë, Erzen Breçani si edhe Albert Nushi, ish-drejtor i Policisë Fier.

Gjithashtu për të dëshmuar janë thirrur edhe prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, Ylli Rakipi dhe ish-deputeti Enkelejd Alibeaj.

  Seanca për ‘Babalen’, zbardhen dëshmitë e Breçanit, Alizotit dhe Nushit

Top Channel