Debati politik për skenaret e zgjidhjes së krizës vijon të jetë aktiv dhe i nxehtë në studion e emisionit Open të Eni Vasilit.

Petro Koçi, zëvëndësministër i Mbrojtjes, tha se Meta po sillet si çun problematik, duke dalë nga kornizat e presidentit mbi palëve.

Ndërsa ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi se tashmë shqiptarët i dhanë të drejtë opozitës duke braktisur zgjedhjet e 30 qershorit dhe Lulzim Basha po takon qytetarët pikërisht për të folur direkt me qytetarët, Rama do të bjerë shpejt.

Top Channel