Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me anë të një statusi në “Facebook” iu ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të dalin në protestën e opozitës më datë 8 korrik.

Kryemadhi thotë se më datë 8 korrik është një protestë e madhe në mbrojtje të vlerave dhe demokracisë, për të rrënuar sistemin e kalbur politik.

Postimi

Sot, të shtunën në zyrë duke komunikuar me të gjitha strukturat e LSI-së në të gjithë Shqipërinë. E jashtëzakonshme fryma e qëndresës ndaj sistemit autokrat dhe qeverisë së krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Entuziazëm në çdo familje shqiptare për ndryshimin e këtij sistemi të kalbur.

Ftoni familjarët, miqtë, shokët, të bëhemi të gjithë bashkë më 8 korrik.

Gjatë pasdites vazhdojmë me takime në Tiranë. ??

Top Channel