Një ditë pas zgjedhjeve të 30 qershorit, në selinë e Partisë Demokratike raportohet se Lulzim Basha ka mbledhur aleatët.

Nuk dihen detaje nga takimi, por besohet se në tryezën e diskutimit do të jetë aksioni politik i opozitës, pas procesit të votimeve për 61 bashkitë, ku PD dhe LSI nuk morën pjesë.

Gjatë paradites, Basha u takua edhe me ish-kryetarin e PD-së, Sali Berisha, por asnjë prej tyre nuk folën për mediat.

Top Channel