Partia Demokratike pretendon se janë shoqëruar në polici dy persona për shkak se ishin duke numëruar njerëzit që futeshin në Qendrat e Votimit për të votuar.

Bëhet fjalë për shtetasit Klevis Berzheta dhe Fredi Davidi nga Topoja e Fierit, janë shoqëruar.

Berzheta dhe Davidi ishin dërguar në këtë Qendër Votimi si vëzhgues nga Partia Demokratike për të monitoruar procesin zgjedhor.

Top Channel