Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës/ Rama: Të tërhiqen sa pa rënë në dorë të drejtësisë

28/06/2019 13:05

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili kërkoi shkarkimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës pas sulmit të djeshëm ndaj KZAZ-së dhe punonjësve të policisë.

“Çdo kryebashkiak që merret me brava shkollash të caktuara si qendra votimi, në përpjekjen harbute dhe qesharake, për të penguar zgjedhjet me dyer të mbyllura me çelësa marrëzie, bën mirë të lexojë Kodin Penal për krimet zgjedhore e të heqë dorë sa pa rënë në dorën e drejtësisë”, shkruan Rama.

Kryeministri Rama në Twitter:

Çdo kryebashkiak që merret me brava shkollash të caktuara si qendra votimi, në përpjekjen harbute dhe qesharake, për të penguar zgjedhjet me dyer të mbyllura me çelësa marrëzie, bën mirë të lexojë Kodin Penal për krimet zgjedhore e të heqë dorë sa pa rënë në dorën e drejtësisë?
Askush tjetër përveç katër të marrëve që i udhëheqin, s’u ka faj kryebashkiakëve të opozitës për largimin nga gara zgjedhore, ndaj ata le të merren me hapjen e dyerve të partive përkatëse, jo të marrin në qafë veten e punonjësit e tyre, duke u kthyer në të pandehur për dyert e QV

  Djegia e KZAZ në Vaun e Dejës, Lleshaj kërkon shkarkimin e kryebashkiakut

Top Channel