Bardh Spahia ish-deputeti i Partisë Demokratike u ndalua nga policia e Tiranës gjatë kohës që ishte duke udhetuar për të marrë pjesë në emisionin Open në Top channel.

Moderatorja e emisionit Eni Vasili, e kishte në lidhje direkte zotin Spahia nga selia e Partisë Demokratike ku ai u shpreh se nuk kishte asnjë njoftim për kërkimin e tij policor në lidhje me ngjarjet e së martes në Shkodër, madje Spahia e konsideroi një urdhër politik të Edi Ramës dhe Taulant Ballë.

Gjate fjalës së tij Spahia u përfshi në një debat me Taulant Ballën i cili e sfidoi për tu larguar nga ambientet e PD-së. Moderatoja Vasili e ftoi zotin Spahia në emsion.

Spahia u nis për të qënë pjesamrres në emisonin Open ne Top Channel. Kamera e Top Channel e shoqëroi në makine gjate gjithe rruges, par dy uk lam nevoje live ne Top Channel. Por u ndalua nga forcat policore te zona e Nisharakut.

Top Channel