Për kryeministrin Rama, e vetmja gjë me mend që kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë nën drejtimin e PD ka qenë marrëveshja e 2017-s, por sipas tij nuk e lejuan të tjerët brenda partisë që të vijonte punën për zbatimin e asaj marrëveshjeje.

Më tej ai ironizon, duke theksuar se nëse në 2013-ën e mposhtën me të drejtë Berishën, ndërsa Bashës ia kanë marrë.

“Gaboi shumë, gaboi keq, e vetmja gjë si lider ishte ajo marrëveshje. Tani thotë vodhëm zgjedhjet. Ne mundëm Saliun dhe me pushtetin e Saliut ishte shumë keq, kurse Lulit ia paskemi marrë? (qesh) Kjo është… tani vazhdon thotë hajdeni mblidhuni këtu se do ua jap kokën e tij në sini, këtu, aty, nuk e ha më njeri”- tha Rama.

Top Channel