Kryeminstri Edi Rama doli sot në një konferencë për shtyp, për të folur në lidhje me protestën e Partisë Demokratike, duke e cilësuar si një manifestim dhune.

Në deklaratën e tij ai tha se: “Ruajtëm qetësinë, vetëpërmbajtjen dhe pa dyshim vendosmërinë për të mos lejuar që grupim i udhëhequr nga verbëria e dëshpërimit, të influencojë më shumë sa sa duhet në mënyrën tonë të jetës së përditshme.”

Kryeministri Edi Rama gjithashtu shtoi: “Së dyti dua që të shpreh solidaritetin më të madh dhe respektin më të thellë për të gjithë drejtuesit dhe punonjësit e Policisë së Shtetit. Besoj se Policia e Shtetit ka treguar një profesionalizëm për tu admiruar, një vetëpërmbajtje për t’u admiruar, një qetësi për t’u admiruar dhe kanë vendosur një standard krejt të ri për historikun e uniformave blu pas rënies së komunizmit, si dhe kanë fituar admirim e të gjithë qytetarëve të ndershëm të këtij vendi.”

Top Channel