Fahri Balliu i ftuar në “Top Talk”, ndërsa komentoi mesazhin e shefes së diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini, e cila është në fund të mandatit të saj, për integrimin e Maqedonisë së Veriut dhe atë të Shqipërisë, dhe që lëvdoi edhe reformën në drejtësi tha se ajo është në dy “funde”.

“Zonja Mogherini përvese është në fund të mandatit të saj, është edhe në fund të filozofisë së saj shkatërrimtare për BE. Ajo është politikania më e dështuar, dhe më e akuzuar nga Perëndimi për sjelljen e saj pro ruse dhe pro iraniane.

Është motra e Vlahutin për Shqipërinë dhe ajo është thjesht një anëtare e PS e implikuar me Ramën në afera nga më të çuditshmet, qoftë ato politike kombëtare, qoftë ato të brendshme.

Top Channel