Ndërkohë që opozita po zhvillon protesta në të gjithë qarqet e vendit, zv/kryeminsitri Erion Braçe, publikon foto të turistëve në Tiranë.

Në një postim në Facebook, Braçe shkruan se “ndërkohë që Kryemadhi dhe Basha kanë zënë rrugët, në kryeqytet turistët këmbehen me njëri-tjetrin”, ndërsa shton se jo vetëm që nuk ka revoltë, “por as edhe bezdisje”.

Postimi i plotë:

#TIRANALIVE

JETON, PUNON, BEN EKONOMI!

Nderkohe qe, Lylzim Basha, Monika Kryemadhi dhe nga nje grusht militantesh te partive te tyre qe duan pushtet, kane zene rruget, me qellimin e shpikjes se “revoltes popullore”; Ne #Tirane, ne #Bulevard, dhjetera grupe #turistesh, kembehen me njeri tjetrin dhe, JANE SHUME, SHUME, nga kudo, prej Azise ne Evrope! Revolte jo e jo, po as bezdisje minimale nuk ka! #LERETIRANENTEJETOJE #MOSBLLOKOEKONOMINE #MOSBLLOKOPUNENENJEREZVE.

Top Channel