Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar sërish pas lajmeve të përhapura në media se do të jetë pjesë e partisë së re “Bindja Demokratike”.

Në një postim në Twitter, Hajdari, ndërsa i uron suksese “përpjekjeve të çdokujt për demokratizimin e vendit”, thekson se ajo nuk ka asnjë lidhje me këtë, ndërsa shton se do të jetë e fokusuar tek puna si kryetarja e grupit të PD në Kuvend.

“Duke i uruar suksese përpjekjeve të çdokujt për demokratizimin e vendit dëshiroj të theksoj se pavarësisht lajmit që u përhap nuk kam asnjë lidhje dhe në vazhdim do të fokusohem tek puna dhe objektivat Grupit Parlamentar Demokrat”, ka shkruar Hajdari.

Top Channel