Policia ka ndaluar 4 persona për sa i përket çështjes së grabitjes së Rinasit më 9 prill.

Mësohet se të ndaluarit janë: F.Beqiraj, A.Bengasi, R.Sula, Saimir.Çela.

Pasditen e sotme janë ushtruar kontrolle të imtësishme në qytetet e Tiranës, Elbasanit dhe Fushë-Krujës për zbardhjen e kësaj ngjarjeje edhe për gjetjen e personit të konsideruar përgjegjës pas Admir Muratajt cili mbeti i vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat e policisë.

Top Channel