Në nisjen e seancës së sotme plenare janë zyrtarizuar edhe grupet e pavarura parlamentare të deputetëve që vijnë nga PD dhe LSI.

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi bëri me dije se deputetët e rinj të PD-së do të kenë si kryetare grupi Rudina Hajdarin, ndërsa ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim do të përfaqësohen nga Nimet Musai.

Gjatë seancës së sotme të Kuvendit pritet që të bëjnë betimin edhe deputetë të rinj të opozitës.

Deri tani numri i deputetëve nga të dyja palët ka arritur në 102.

Top Channel