Pas presidentit Meta i cili bëri thirrje për një protestë paqësore, ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Në një status në Twitter, Lleshaj tha se “dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit shqiptar”.

Ai shtoi se “plagosja e policëve është një turp dhe shkelje e madhe e ligjit dhe autorët do të mbajnë përgjegjësi”

“Edhe sot dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit shqiptar. Plagosja e policëve është një turp dhe shkelje e madhe e ligjit dhe autorët do të mbajnë përgjegjësi”-shkruan Lleshaj në Twitter.

Top Channel