Partia Demokratike iu kundërpërgjigj akuzave të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke theksuar se ai kërkon të fshehë mungesën e sigurisë duke sulmuar opozitën.

Numri dy i PD-së, Gazmend Bardhi thotë se e vërteta është që policia nuk është në krye të detyrës.

“Llesh Kimiku kërkon të fshehë dështimin dhe mungesën e sigurisë duke sulmuar opozitën! E vërteta është se policia nuk është ne krye te detyrës për të parandaluar krime te renda si ky sot. Kllouni i Ramës e ka kthyer në polici private të pushtetit kriminal!”, shprehet Gazment Bardhi.

Top Channel