FOTO ILUSTRUESE

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në pyllin me pisha në Darezezë të Fierit.

Mësohet se zjarri ka përmasa shumë të mëdha. I ndihmuar edhe nga era, zjarri rrezikon lokalet dhe shtëpitë e fshatit.

Në vendngjarje kanë mbërritur 4 mjete zjarrfikëse, të cilat bashkë me banorët e zonës po punojnë për shuarjen e flakëve.

Top Channel