Me qindra protestues kanë qëndruar para Kuvendit duke pritur daljen e deputetëve socialistë nga ambientet e Parlamentit.

Policia ka krijuar një perimetër sigurie për të evituar përplasjet fizike.

Por teksa frika për një përplasje fizike mes tyre dhe deputetëve ishte e pranishme, kreu i PD, Lulzim Basha, ka tërhequr protestuesit nga selia e Kuvendit prë t’i grumbulluar para selisë blu.

Një veprim ky që shmang konfrontimet e mëtejshme këtë mbrëmje.

Top Channel