Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi në Twitter për protestën e sotme të opozitës.

“Një popull i tërë i bashkuar si kurrë më parë në protestën më madhështore në Shqipëri është ngritur kundër qeverisë hajdute dhe kryehajdutit të saj që e vjedhin dhe e varfërojnë përditë. Koha e fjalëve mbaroi. Sovrani diktoi sot rrugën pa kthim drejt të ardhmes”, shkroi Basha në rrjetin social.

Top Channel