“State of the Union”, Trump flet për emigracionin, NATO-n dhe Traktatin e Armëve

06/02/2019 09:20

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump mbajti fjalimin e tij të dytë mbi gjendjen e vendit.

Fjalimi tradicionalisht përfshin një pasqyrë dhe një listë të përparësive që do të ndjekë administrata amerikane.

Presidenti Trump për çështjet më të debatuara gjatë presidencës së tij, si emigracioni dhe ndërtimi i murit me Meksikën, buxheti i mbrojtjes së nato-s dhe tërheqja nga një traktat i Luftës së Ftohtë.

Gazetari i Top Channel, Ardi Pulaj bisedoi me kolegen e Zërit të Amerikës në Uashington, Ardita Dunellari, e cila ndoqi fjalimin e Trump.

FOTO GALERI
1/12
Presidenti mbajti fjalimin e tij vjetor në një Dhomë të Përfaqësuesve të kontrolluar nga demokratët

Top Channel