Emisioni “Në shtëpinë tonë” sjell sot 5 mënyra se si të gatuani një ndër produktet e stinës, lakrën.

Shef Enkeleid Dervishi përgatit:  sallatë me lakër, pançetë me lakër, qofte dhe sufle me lakër të bardhë. Për secilën recetë që kuzhinieri realizon ju mund ta provoni ta gatuani në shtëpitë tuaja.

Ndërkohë  nutricionistja Rolina Naço flet për kombinimet e lakrës me produkte të tjera dhe vlerat e tyre. Zbuloni se cilat janë mënyrat më të thjesht, praktike dhe të shijshme të të gatuarit të lakrës.

Me një lakër ju mund të gatuani 5 receta interesante, ashtu siç ka bërë edhe shefi i kuzhinës Enkeleid Dervishi ditën e sotme në emisionin “Në shtëpinë tonë” . Për të zbuluar hap pas hapi procedurën, ndiqni klipin…

Top Channel