Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mbrëmjen e sotme, në aksin Shënkoll-Tale, në qarkun e Lezhës.

Shtetasi A.I. 37 vjeç, duke drejtuar mjetin tip BMW, ka përplasur për vdekje 61-vjeçarin D.V., këmbësor, banues në fshatin Tale.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka arrestuar drejtuesin e mjetit, ndërsa po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel