Partia Demokratike thotë se emërimi i Gent Ibrahimit në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) tregon kapjen politike të organit të ri të qeverisjes së prokurorisë.

Sipas PD-së, Gent Ibrahimi dhe kunati i ish-ministres Mimi Kodheli është në krye të KLP-së si investim politik i Edi Ramës për të kontrolluar sistemin e drejtësisë.

Top Channel