Wake Up/ Alket Islami, pilotët e aeronautikës fluturuan në mot të keq!

18/12/2018 11:56

Korça Open Air, ishte aktiviteti i fundit i cili bëri bashkë rreth 120 aeronautistë nga e gjithë bota, të cilët ishin pjesë e Finales së Kupës së Botës.

Përfaqësues të Aeronautikës Shqiptare dhe vendeve të ndryshme të botës, organizuan aktivitetin treditor të fluturimeve të lira.

Alket Islami, rrëfeu sot në ” Wake Up” se pilotët garuan në kushte të vështira atmosferike , ndërkohë që kjo ishte një nga sfidat më të bukura, ku kupa e Botërorit të Aeronautikës u fitua nga një femër.

 

Top Channel