Protesta e studentëve u komentua në një konferencë për shtyp nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Ajo e cilësoi Ramën si kryeministër shkollëpak dhe injorant.

“Nuk do t’iu falë të gjithëve historia për 400 mijë të rinj dhe reja  që po i largon. Ti paske qenë Rilindja e krimit, e fatkeqësisë e vrasjes së shpresës. Do të ikësh si një kufomë politike. Rama, tregoi sot se i urren shqiptarët”, tha Kryemadhi

Top Channel