Në ditën e 12 të protestës së tyre, banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish para Bashkisë së Tiranës për të kundërshtuar prishjen e banesave që përfshihen nga projekti i qeverisë. Ata këmbëngulin të kërkojnë takim me kreun e bashkisë, Erion Veliajn, dhe kryeministrin Edi Rama.

Ashtu siç paralajmëruan ditën e djeshme, ata kanë marshuar nga Astiri drejt qendrës së Tiranës, ku kërkojnë të ballafaqohen me autoritetet më të larta.

Ata hodhën tymuese dhe u përplasën sërish me Policinë Bashkiake.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel