Është tensionuar situata në protestën e banorëve të Astirit në Bashkinë e Tiranës.

Disa protestues janë munduar të hyjnë me forcë në institucion, por policia i ka ndaluar që të shqyejnë derën.

Me thirrje kundër qeverisë dhe bashkisë, ata janë konfrontuar me policinë.

Pas një ore protestë, banorët janë larguar duke paralajmëruar tjetër protestë ditën e nesërme.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel