Gazetari Artan Hoxha duke folur për Top Story, rrëfen detaje të pazbuluar lidhur me përplasjet mes fiseve Bajri dhe Lici. Para vrasjeve të ndodhura mes këtyre dy familjeve, është arritur paqja e cila sipas tij nuk zgjati shumë kohë.

“Pati një takim mes dy grupeve kryesore të Shkodrës, të cilët ranë dakord që mes tyre ti mbyllnin konfliktet dhe të vazhdonin në paqe. Sigurisht që takimi u shoqërua edhe me garanci, mes tyre është bërë dhe kumari…”, tha për Top Story Hoxha.

Top Channel